Hledat:
hledat google plus instagram facebook EN DE FR
telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642

Operace horních víček

Kůže oblasti horních a dolních víček je nejtenčí z celého těla. Proto v této mimicky mimořádně zatížené krajině dochází poměrně brzy k viditelným projevům stárnutí. Situace je charakterizována tvorbou vějířků vrásek na víčkách a v oblasti zevních koutků, vznikem kožních nadbytků až převisů, zejména na horních víčkách. Zákroky na očních víčkách lze při použití narkózy dobře kombinovat i s jinými estetickými výkony v obličeji.

Proč v MEDICOM Clinic

1
Zákrok provádí zkušení plastičtí chirurgové, kteří mají cit pro estetiku.

4
Lékaři na telefonu – naši lékaři jsou vám k dispozici osobně nebo telefonicky kdykoliv je potřebujete.
2
Klademe důraz nejen na funkční a zdravotní hledisko operace, ale také na celkový vzhled jizev po operaci a výraz obličeje.
5
Odvoz domů zdarma – po zákroku vás odvezeme domů zdarma v rámci Prahy, Brna, Jihlavy a Ústí nad Labem.
3
Používáme vysoce kvalitní šicí materiál pro co nejlepší vzhled výsledné pooperační jizvy.

Přijďte se k nám nezávazně poradit na osobní konzultaci

telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642

Bořek Slezáček: „Nerad stárnu!“
Do videogalerie

Do fotogalerie před a po

Bližší informace

O zákrokuPokyny před a po

Bližší informace o zákroku

Na horních víčkách obvykle dominují značné kožní nadbytky až převisy a vyklenutí nad vnitřními koutky. Plastika horních víček v místním znecitlivění trvá asi 50 minut. Po aplikaci lokálního anestetika pod kůži horního víčka se resekuje skalpelem normálním nebo laserovým předem vyměřený a nakreslený pruh kůže, jehož šíře bývá obvykle 10 až 20 mm. V takto otevřeném operačním poli je nutno podélně rozpoltit kruhový oční sval v místě nad vnitřními koutky. To je cesta k tukovým váčkům zespodu tlačícím na kůži a ty se pak poměrně snadno odstraní. Pro zlepšení kontury zevní poloviny horního víčka děláme v této krajině korekci kruhového očního svalu. Sval se šije velmi jemným samovstřebatelným vláknem. Plastika horních víček končí šetrným sešitím kožního krytu víčka tenkým silonovým vláknem. Výsledná jizva je umístěna do přirozené ohybové rýhy víčka.

Společně s operací horních víček lze operovat i dolní víčka během jednoho zákroku, vždy záleží na posouzení a rozhodnutí zkušeného plastického chirurga. Doba hojení a rekonvalescence po plastické operaci víček zůstává nezměněna.

Zákroky na očních víčkách lze při použití narkózy dobře kombinovat i s jinými estetickými výkony v obličeji, například s face-liftingem. V současné době je možné operaci očních víček doplnit aplikací botulotoxinu, který řeší problematiku mimických vrásek oblasti zevních očních koutků. Plastiky víček mají pro pacientky význam nejen estetický, ale i funkční. Odstraněním kožních přebytků a tukových váčků jsou pohyby víček snadnější, svalovina kolem očí je méně zatěžována, proto je po hojení výrazně snížena náchylnost očí k únavě a ke spontánním otokům. 

Před zákrokem

Přibližně 4 týdny před operací by se neměly užívat léky ovlivňující krevní srážlivost. Dva týdny před  operací očních víček by klient neměl prodělat žádné akutní onemocnění, např. nachlazení, virózu apod. Dva dny před operací nejezte těžká, nadýmavá jídla nebo jídla s velkým obsahem vlákniny (velká množství ovoce nebo zeleniny, zelí, luštěniny, müsli apod.) a vypijte alespoň 2 l vody. K provedení zákroku je nutné předoperační vyšetření a klient musí být v dobré fyzické i psychické kondici. Upozorňujeme na nutnost vyloučit konzumaci alkoholu, cigaret a kofeinu 48 hod. před a alespoň 24 hod. po operaci.

Po zákroku

Pacient odchází ještě v den operace očních víček domů. Dodržuje klidový režim, přikládá chladivé obklady a elastickou kompresi na noc. Modřiny kolem očí bývají většinou nevýrazné, pooperační bolesti lze běžně zvládat pouze ledovým obkladem a běžnými analgetiky. V pooperačním období doporučujeme 1 týden fyzického šetření. Po 5 - 7 dnech od operace, jsou odstraněny stehy. Po vytažení stehů se víčka několik týdnů ošetřují mastí a jizvy je vhodné jemně tlakově masírovat. Pacient je schopný běžné zátěže již po 2 týdnech, sportovní a fyzická aktivita je povolena 1 měsíc po operaci. Obličejovou kosmetiku mohou začít ženy používat přibližně po 14 dnech od zákroku. Konečný výsledek je možno hodnotit asi po 3 měsících od operace. 

Připravujeme

Tým lékařů

Michal Puls
Primář kliniky MEDICOM Clinic
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Peter Ondrejka
Vedoucí lékař kliniky v Praze
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Petr Pachman
Vedoucí lékař kliniky v Brně a Jihlavě
Plastický chirurg
Působnost: Brno, Jihlava
Pavel Horyna
Vedoucí lékař kliniky v Ústí nad Labem
Plastický chirurg
Působnost: Praha, Ústí nad Labem
Prof. MUDr. Pavel Brychta, CSc.
Plastický chirurg
Působnost: Brno
MUDr. Radek Lhotský
Plastický chirurg
Působnost: Brno
MUDr. Markéta Majerová
Vedoucí lékařka korektivní dermatologie
Působnost: Praha
MUDr. Katarína Třísková
Korektivní dermatolog
Působnost: Praha
Eva Harapátová
Korektivní dermatolog
Působnost: Praha
MUDr. Martina Neradová Richterová
Korektivní dermatolog
Působnost: Brno, Jihlava
Milada Franců
Plastický chirurg
Působnost: Brno
Josef Kulhánek
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Lubomír Šmuk
Vedoucí anesteziolog
Působnost: Praha
Zdeněk Brodecký
Anesteziolog
Působnost: Brno
Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci

telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642


Praha

Spálená 14
110 00 Praha 1


Brno

Viniční 235
615 00 Brno-Židenice


Jihlava

Lékařský dům Jihlava
Havlíčkova 34a
586 01 Jihlava

Ústí nad Labem

Poliklinika Stříbrníky
(pod poštou)
Stříbrnická 3034/10
400 11 Ústí nad Labem
Plastická chirurgie MEDICOM Clinic, a.s. © 2004-2016 | Publikování nebo další šíření obsahu stránek Medicomvip.cz je bez písemného souhlasu společnosti MEDICOM Clinic, a.s. zakázáno. | FOREGROUND
Top