Hledat:
hledat google plus instagram facebook EN DE FR
telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642

Modelace prsou

Přibývající roky, zemská gravitace, těhotenství a kojení či razantní úbytek váhy prsům zkrátka na kráse nepřidají a v nemalé míře ženě sráží sebevědomí. Svou roli hraje také životní styl a genetické faktory. Samotná modelace je vhodná pro ženy, které jsou spokojeny s velikostí poprsí, ale potřebují upravit jejich tvar. Ve většině případů se jedná o povislost prsou, která je elegantně řešitelná jejich vyzdvižením, celkovým zpevněním a případnou korekcí prsních dvorců. Modelací prsou lze docílit mladistvějšího a atraktivnějšího vzhledu, zlepšení psychické pohody a zvýšení sebevědomí.

Proč v MEDICOM Clinic

1
Specializace na operace prsou – Našim lékařům se ročně k operaci prsou svěří více než 1000 žen.
4
Lékaři na telefonu – Naši lékaři jsou vám k dispozici osobně nebo telefonicky kdykoliv je potřebujete.
2
Pouze certifikované implantáty – Používáme implantáty pouze od renomovaných výrobců.
5
Odvoz domů zdarma – Po zákroku vás odvezeme domů zdarma v rámci Prahy, Brna, Jihlavy a Ústí nad Labem.
3
Maximální bezpečí – Nejbezpečnější Low-Flow narkóza vč. zahřívání vašeho těla a použití trombotických punčoch.

Přijďte se k nám nezávazně poradit na osobní konzultaci

telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642

Paní Dana: Odstranění asymetrie poprsí
Do videogalerie

Do fotogalerie před a po

Bližší informace

O zákrokuPokyny před a po

Bližší informace o zákroku

Pomocí modelace prsou (mammaplastiky) řeší plastický chirurg široké spektrum tvarových odchylek u prsů, které nejčastěji vznikají vlivem věkových a hormonálních změn, které se v průběhu života projeví u drtivé většiny žen. Další z možných příčin jsou vývojové vady (vrozená asymetrie prsou), deformita tvaru prsou po provedených operacích pro nádorové onemocnění prsní žlázy, zánětlivé onemocnění, úrazy prsou apod. Při modelaci prsou zůstává objem poprsí stejný, upraví se tvar, nikoliv velikost.

Pro koho je tento zákrok vhodný?

Samotná mammaplastika přichází v úvahu v situaci, kdy je klientka spokojena s celkovou velikostí poprsí (není třeba řešit zvětšení prsou) a je třeba pouze upravit celkový tvar poprsí. Ve většině případů se jedná o povislost prsou, která je elegantně řešitelná vyzdvižením - liftingem prsou, nebo o korekci bradavky, vpáčené bradavky a celkové zpevnění prsou.

Jak se modelace provádí?

Podstatou modelace prsou - mammaplastiky - je úprava, nejčastěji redukce kožního krytu prsou a jeho modelace. Variant zákroku je celá řada. Výběr optimální varianty u konkrétní klientky je vždy v rukou zkušeného plastického chirurga a řídí se především konkrétním anatomickým nálezem. Nejčastěji používaným operačním postupem s optimálním modelačním efektem je postup modelace prsou, při kterém po redukci kožního krytu a modelaci prsu zůstávají jizvy pouze v okolí prsního dvorce, od prsního dvorce svisle dolů a obloukovitě v podprsní rýze.

Jak dlouho operace trvá?

Samotný operační zákrok trvá podle rozsahu modelace a náročnosti zhruba 2 hodiny. Provádí se v celkové anestezii po předchozím komplexním předoperačním vyšetření. Pacientka musí být v době operace zdráva a v dobré fyzické i psychické kondici.

Před zákrokem

Přibližně 4 týdny před operací by pacientka neměla užívat léky ovlivňující krevní srážlivost. Dva týdny před modelací a zvětšením poprsí by neměla prodělat žádné akutní onemocnění, např. nachlazení, virózu apod. K operaci se pacientka dostaví nalačno a po provedení základní tělesné hygieny, s umytými vlasy, bez líčení. Protože se jedná operaci v celkové anestézii, je nutné předoperační vyšetření včetně labolatorního vyšetření a EKG všeobecným lékařem nebo internistou. Upozorňujeme na nutnost vyloučit konzumaci alkoholu, cigaret a kofeinu 48 hod. před a alespoň 24 hod. po operaci.

Po zákroku

Po operačním zákroku zůstává pacientka hospitalizovaná na klinice obvykle 1 – 3 dny. Nejdéle do 48 hodin jsou odstraněny drény a pacientka může být propuštěna do domácího ošetření. Asi za 10 dní jsou při kontrole odstraněny stehy. Žena se musí vyvarovat namáhavé zátěži horních končetin, zejména rychlých a extrémních pohybů. Po operaci musí používat elastické prádlo, podprsenku, po dobu nejméně tří až šesti týdnů. Do běžného režimu se může pacientka zapojovat přibližně od třetího pooperačního týdne. Za tvarově stabilizované lze prsy považovat až zhruba od 2. pooperačního měsíce.

Připravujeme

Tým lékařů

Michal Puls
Primář kliniky MEDICOM Clinic
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Peter Ondrejka
Vedoucí lékař kliniky v Praze
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Petr Pachman
Vedoucí lékař kliniky v Brně a Jihlavě
Plastický chirurg
Působnost: Brno, Jihlava
Pavel Horyna
Vedoucí lékař kliniky v Ústí nad Labem
Plastický chirurg
Působnost: Praha, Ústí nad Labem
Prof. MUDr. Pavel Brychta, CSc.
Plastický chirurg
Působnost: Brno
MUDr. Radek Lhotský
Plastický chirurg
Působnost: Brno
MUDr. Markéta Majerová
Vedoucí lékařka korektivní dermatologie
Působnost: Praha
MUDr. Katarína Třísková
Korektivní dermatolog
Působnost: Praha
Eva Harapátová
Korektivní dermatolog
Působnost: Praha
MUDr. Martina Neradová Richterová
Korektivní dermatolog
Působnost: Brno, Jihlava
Milada Franců
Plastický chirurg
Působnost: Brno
Josef Kulhánek
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Lubomír Šmuk
Vedoucí anesteziolog
Působnost: Praha
Zdeněk Brodecký
Anesteziolog
Působnost: Brno
Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci

telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642


Praha

Spálená 14
110 00 Praha 1


Brno

Viniční 235
615 00 Brno-Židenice


Jihlava

Lékařský dům Jihlava
Havlíčkova 34a
586 01 Jihlava

Ústí nad Labem

Poliklinika Stříbrníky
(pod poštou)
Stříbrnická 3034/10
400 11 Ústí nad Labem
Plastická chirurgie MEDICOM Clinic, a.s. © 2004-2016 | Publikování nebo další šíření obsahu stránek Medicomvip.cz je bez písemného souhlasu společnosti MEDICOM Clinic, a.s. zakázáno. | FOREGROUND
Top