Hledat:
hledat google plus instagram facebook EN DE FR
telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642

Plastická operace břicha

Myšlenka být krásnější a mladší zdomácněla v posledních letech i u nás. Omlazení a zlepšení postavy je přáním mnoha žen. Plastická operace břicha tzv. abdominoplastika řeší problematiku povislé kůže a povolené břišní stěny, nejčastěji jako důsledek opakovaných těhotenství či výraznějšího/razantnějšího zhubnutí. Tvarová deformita břicha je pro mnohé ženy stresující. Navíc v oblasti roztažení kůže vznikají drobné jizvičky – strie, které lze plasticko-chirurgickým zákrokem úspěšně řešit. Plastika stěny břišní redukuje nadbytek kůže a podkoží v oblasti břicha a většinou současně i rozestup přímých svalů břišních, tzv. diastasa.

Proč v MEDICOM Clinic

1
Zázemí důvěryhodné kliniky s 10letou tradicí v ČR.
4
Odvoz domů zdarma – Po zákroku vás odvezeme domů zdarma v rámci Prahy, Brna, Jihlavy a Ústí nad Labem.
2
Naším cílem je respektování vaší přirozenosti.
5
Nadstandardní péče díky spolupráci plastických chirurgů s korektivními dermatoložkami.
3
Lékaři na telefonu – Naši lékaři jsou vám k dispozici osobně nebo telefonicky kdykoliv je potřebujete.

Přijďte se k nám nezávazně poradit na osobní konzultaci

telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642


Paní Veronika, 25 - zdravotní sestra
Do videogalerie

Do fotogalerie před a po

Bližší informace

O zákrokuPokyny před a po

Bližší informace o zákroku

Myšlenka být krásnější a mladší zdomácněla v posledních letech i u nás. Omlazení a zlepšení postavy je přáním mnoha žen. Plastická operace břicha tzv. abdominoplastika řeší problematiku povislé kůže a povolené břišní stěny, nejčastěji jako důsledek opakovaných těhotenství či výraznějšího/razantnějšího zhubnutí. Tvarová deformita břicha je pro mnohé ženy stresující. Navíc v oblasti roztažení kůže vznikají drobné jizvičky – strie, které lze plasticko-chirurgickým zákrokem úspěšně řešit. Plastika stěny břišní redukuje nadbytek kůže a podkoží v oblasti břicha a většinou současně i rozestup přímých svalů břišních, tzv. diastasa.

Jak pomůže plastika břicha?

Nekvalitně pevná nebo rozestouplá svalovina má negativní vliv na tvar břicha. Na jeho tvaru se podílí i obsah dutiny břišní, především nahromaděná tuková tkáň mezi kličkami střevními, tzv. viscerální tuk. Takto uložený tuk způsobuje klasické vyklenutí břicha a tvar postavy „jablka“, viz. Nepraktovy obrázky. Plastická chirurgie břicha se zabývá především povrchovými tkáněmi – svalovinou, podkožím a kůží. Není možné operovat uvnitř dutiny břišní, tzv. viscerální tuk. Zde je úspěšné pouze přirozené zhubnutí.

Plastika břicha spočívá ve zpevnění rozestouplých břišních svalů jejich sešitím a v odstranění přebytku kůže a podkoží z oblastí břicha. Cílem operace je nejenom dobrý vzhled a funkční výsledek, ale i zastavení procesu povolování břišní stěny. Efekt operace je dlouhodobý, a nedojde-li k podstatným váhovým změnám, není třeba jej opakovat. Zlepšení estetického vzhledu vždy napomůže ke zvýšení sebevědomí ženy a optimalizaci jejího psychického stavu. Symbolem ženské krásy již nejsou oblé tvary břišních partií, ale štíhlá, pevná postava s krásným plochým bříškem.

Nezbytná konzultace před plastikou břicha

Pokud nejste spokojeni se svým vzhledem, trápí vás povislé či zakulacené bříško, objednejte se na konzultaci k plastickému chirurgovi. Operatér zhodnotí váš zdravotní stav, problémy dané lokality a navrhne optimální řešení (abdominoplastiku, liposukci apod.). Pokud se pacient rozhodne plastickou operaci břicha podstoupit, je dalším krokem stanovení termínu operace a předoperačního vyšetření. Po uhrazení zálohy se termín operace stává závazným pro obě strany. Zbývající částka je doplacena v den zákroku. Pokud pacient v této době onemocní nebo nastanou jiné nepředvídané okolnosti, vyrozumí svého plastického chirurga a domluví si eventuální posunutí operačního termínu.

Nejen tento zákrok lze hradit formou splátkového prodeje přes společnost Home Credit, který Vám na počkání sjednáme na recepci kliniky.

Před zákrokem

Termín a platba

Po poradě s plastickým chirurgem si pacient osobně nebo telefonicky domluví termín operace a předoperačního vyšetření.

Po zaplacení zálohy ve výši 5 000 Kč se stává operační termín závazný pro obě strany. Záloha kryje nutné personální a materiálové výdaje spojené s přípravou operace a je nevratná!

Zbývající částku klient hradí zásadně před operací (v hotovosti, platební kartou nebo uzavře smlouvu o uzavření úvěru Home Credit).

Příprava

Výhodné je opatřit si po větších operacích (liposukce, abdominoplastika, apod.) domů nepropustný povlak na matraci, aby nedošlo k jejímu znečištění.

Upozorňujeme na nutnost vyloučit konzumaci alkoholu, cigaret a kofeinu 48 hod. před a alespoň 24 hod. po operaci.

Upozorňujeme, že akutní zánětlivé horečnaté onemocnění (angína, zánět zubu, akutní hnisavý zánět kůže, viróza – nachlazení, chřipka, apod.) a období několika dní po uzdravení je kontraindikací, při které nemůže být proveden žádný plasticko chirurgický zákrok.

Dva dny před operací nejezte těžká, nadýmavá jídla nebo jídla s velkým obsahem vlákniny (velká množství ovoce nebo zeleniny, zelí, luštěniny, müsli apod.) a vypijte alespoň 2 l vody.

Předoperační vyšetření (provádíme i na naší klinice)

K jakékoliv plasticko chirurgické operaci přicházejí klienti ve stabilizovaném zdravotním stavu, musí být v době operace zdrávi a v dobré fyzické i psychické kondici.

Cílem předoperačního vyšetření je ideálně připravit klienta na zákrok a vyloučit možné komplikace.

U liposukcí a operací v místním znecitlivění stačí většinou základní biochemické vyšetření krve.

U operací v narkóze je nutné ještě i EKG, chemické a sedimentační vyšetření moče. Ostatní vyšetření jsou prováděna pouze výjimečně.

Základní biochemické vyšetření krve - glukóza, jaterní testy, natrium, kalium, urea, kreatinin, CRP, krevní obraz, sedimentace, Quick, APTT (testy na krvácivost a srážlivost krve).

EKG se provádí dle potřeby u onemocnění srdce, cév nebo u vysokého krevního tlaku a pravidelně u všech klientů starších 40 let.

RTG plic se provádí zpravidla u klientů starších 60 let.

Interní předoperační vyšetření je nutné u klientů se závažnějšími chronickými nebo akutními chorobami.

U závažných tělesných nebo duševních chorob je nutné vyjádření ošetřujícího lékaře.

Všechna vyšetření zhodnotí náš lékař několik dní před plánovaným výkonem, aby mohla být eventuálně některá vyšetření opakována nebo doplněna.

Všechna vyšetření je možno zaslat poštou, faxem nebo doručit osobně na recepci.

Výsledky vyšetření nesmí být u zdravých lidí starší, než 1 měsíc, u klientů se zdravotní zátěží ve stabilizovaném stavu 14 dní.

Bez předoperačního vyšetření v dohodnutém rozsahu nebude provedena žádná plasticko chirurgická operace.

Příprava, osobní věci a hygiena:

Den předem a ráno před jakýmkoliv plasticko chirurgickým výkonem doporučujeme použít při sprchování na tělo i vlasy v lékárnách běžně dostupné desinfekční sprchové gely.

Všechny léky, které pravidelně užíváte, vezměte s sebou na zákrok.

Odložte šperky a piercingy (pokud je to možné).

Nepoužívejte v den výkonu na kůži krémy, masti ani tělová mléka.

Nepoužívejte parfémy, naopak deodorant použít lze.

Před operacemi v narkóze nepoužívejte neprůhledné laky - gely na nehty (alespoň jeden prst na levé ruce odlakujte nebo zbavte umělého nehtu).

Odložte těsně před výkonem i kontaktní čočky.

Cenné předměty ponechte doma nebo uložte do trezoru na recepci (s výjimkou mobilního telefonu).

K hospitalizaci si přeneste navíc pouze náhradní spodní prádlo a běžné hygienické potřeby (kartáčky na zuby, pasty, sprchový gel).

Ručníky, žíněnky, košile, župany, přezůvky, ložní prádlo, ubrousky, léky, převazový materiál, jídlo i pití je pro Vás připraveno.

Ostatní informace

Zákrokové sály i pooperační oddělení jsou vybaveny televizí, DVD, rádiem.

Pooperační pokoje jsou vybaveny signalizací a uzamykatelnými nočními stolky a šatními skříněmi.

Upozorňujeme na nutnost dodržení nočního klidu v době od 23,00 hod. do 7,00 hod.

Návštěvy jsou možné výjimečně mimo hlavní provozní dobu 7,00 – 17,00 hod. a je nutné je omezit na nejdéle 30min.

Léky

Nezapomeňte při vyplňování "Anamnézy" uvést názvy všech léků, které pravidelně užíváte nebo jste těsně před plasticko chirurgickou operací užívali.

Týden před plasticko chirurgickou oprerací neužívejte preparáty obsahující kumariny (Warfarin), kyselinu acetylosalicylovou (Aspirin, Anopyrin, Godasal, Thomapyrin, apod.), ibuprofen (Ibalgin, Brufen), naproxen (Nalgesin), vitamin E, enzymy (Wobenzym, Phlogenzym) ani žádné jiné nebo kombinované léky, které tyto látky obsahují. Tyto léky mají vliv na srážlivost krve a mohou vést ke zvýšenému krvácení při a po operaci!

Jako alternativu při bolestech možno zvolit například paracetamol (Paralen, Panadol), při větší bolesti tramadol (Tramal) apod.

Alespoň 4dny před výkonem v tumescentní anestézii nebo narkóze neužívejte chlorpromazin, cimetidin, propranolol, pethidin, chinidin, disopyramid, amitriptylin, imipramin, nortriptylin (Amitriptyline, apod.) a adrenalin nebo podobné látky ve větších množstvích (Sanorin, Olynth, Efedrin apod).

O přerušení předepsané léčby z důvodu plastické operace se poraďte se svým lékařem.

Zákroky v místním znecitlivění: poslední jídlo nejméně 4 hodiny a poslední nápoj (čaj, vodu, džus) nejméně 2 hodiny před začátkem zákroku.

Zákroky v narkóze: poslední lehké jídlo a poslední nápoj (vodu, čaj, džus) nejméně 6 hodin před příchodem na zákrok.

Po zákroku

Po zákroku je nezbytné vyhýbat se nadměrné tělesné zátěži a neřídit motorová vozidla po dobu nejméně 14 dní (v případě subjektivních potíží i delší dobu). Dle pokynů lékaře je nutné užívat doporučené léky ke zmírnění pooperačních bolestí, případně antibiotika. K pooperační normalizaci stavu břicha používat elastické prádlo, pásy nebo bandáže po dobu nejméně šesti až osmi týdnů od zákroku a dostavit se ke kontrole kdykoliv při potížích, dále též podle požadavků lékaře. Po zákroku doporučujeme opakovaně masírovat břicho v rozsahu, doporučeném lékařem.

Rozhodli jste se pro plastickou operaci? Chcete, aby vzhled jizvičky byl co nejlepší? Chcete urychlit vstřebávání otoků a podpořit nekomplikované hojení?

Připravujeme

Tým lékařů

Michal Puls
Primář kliniky MEDICOM Clinic
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Peter Ondrejka
Vedoucí lékař kliniky v Praze
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Petr Pachman
Vedoucí lékař kliniky v Brně a Jihlavě
Plastický chirurg
Působnost: Brno, Jihlava
Pavel Horyna
Vedoucí lékař kliniky v Ústí nad Labem
Plastický chirurg
Působnost: Praha, Ústí nad Labem
Prof. MUDr. Pavel Brychta, CSc.
Plastický chirurg
Působnost: Brno
MUDr. Radek Lhotský
Plastický chirurg
Působnost: Brno
MUDr. Markéta Majerová
Vedoucí lékařka korektivní dermatologie
Působnost: Praha
MUDr. Katarína Třísková
Korektivní dermatolog
Působnost: Praha
Eva Harapátová
Korektivní dermatolog
Působnost: Praha
MUDr. Martina Neradová Richterová
Korektivní dermatolog
Působnost: Brno, Jihlava
Milada Franců
Plastický chirurg
Působnost: Brno
Josef Kulhánek
Plastický chirurg
Působnost: Praha
Lubomír Šmuk
Vedoucí anesteziolog
Působnost: Praha
Zdeněk Brodecký
Anesteziolog
Působnost: Brno
Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci

telefon medicomclinic
Volejte
zdarma
800 CLINIC
800 254642


Praha

Spálená 14
110 00 Praha 1


Brno

Viniční 235
615 00 Brno-Židenice


Jihlava

Lékařský dům Jihlava
Havlíčkova 34a
586 01 Jihlava

Ústí nad Labem

Poliklinika Stříbrníky
(pod poštou)
Stříbrnická 3034/10
400 11 Ústí nad Labem
Plastická chirurgie MEDICOM Clinic, a.s. © 2004-2016 | Publikování nebo další šíření obsahu stránek Medicomvip.cz je bez písemného souhlasu společnosti MEDICOM Clinic, a.s. zakázáno. | FOREGROUND
Top